how to find my windows 7 product key on my pc canada goose jackets where to buy in canada windows 7 professional n product key action pack woolrich jacken outlet canada goose snow mantra parka canada goose jacket cruelty canada goose victoria parka army
GÓRA

Donos do opieki społecznej

Każdy znalazł się zapewne przynajmniej raz w sytuacji, kiedy zaszła konieczność podjęcia pewnych działań, które mogłyby komuś pomóc lub nawet zapobiec tragedii. Nie zawsze jednak wiadomo, gdzie interweniować. Wśród instytucji, do których można się zwracać w określonych okolicznościach znajdują się ośrodki pomocy społecznej.

Trafia tam sporo donosów, chociaż co prawda nie taką skalę jak w przypadku urzędów skarbowych czy ZUS-u. Bardzo często skargi te piszą na siebie sąsiedzi – ma to miejsce zazwyczaj wówczas,Brautkleider heißer Verkauf kiedy okazuje się, że jedna osoba otrzymuje wyższe świadczenia z pomocy społecznej niż ktoś inny. Jak pokazuje praktyka, tylko niewielki odsetek takich donosów znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Należy tu zaznaczyć, iż nie wolno uogólniać, ponieważ czasami donos może ocalić komuś życie. Pracownicy socjalni niejednokrotnie są informowani o tym, że w jakiejś rodzinie nie dzieje dobrze – zza ściany dochodzą krzyki, odgłosy kłótni i płacz dzieci. Wtedy interwencja jest wskazana. Urzędnicy mają w obowiązku sprawdzić każdy donos – nawet anonim.

Wysyłając pismo do pomocy społecznej, trzeba opisać sytuację, a także podać dane (domniemanego) sprawcy. Wskazane jest załączenie dowodów, o ile oczywiście jest się w posiadaniu takowych. Jeżeli zdarzały się interwencje ze strony policji, koniecznie trzeba ten fakt w piśmie uwzględnić – to ważne, Brautkleider ponieważ gdy donos się potwierdzi, policjanci mają obowiązek wystąpić w charakterze świadków. Jeśli policja stwierdzi, że w danej rodzinie dochodzi do przemocy, zakłada tzw. Niebieską Kartę, co później w sądzie jest dowodem wiążącym. Dane teleadresowe ośrodków pomocy społecznej znajdują się na stronach internetowych urzędów gmin i miast oraz w książkach telefonicznych. Można też zadzwonić na Niebieską Linię – jest to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (poradnia telefoniczna: 22 668-70-00; adres strony internetowej: www.niebieskalinia.pl).

Poniżej przykładowy wzór pisma do opieki społecznej:

ScreenShot001

Komentowanie wyłączone.