how to find my windows 7 product key on my pc canada goose jackets where to buy in canada windows 7 professional n product key action pack woolrich jacken outlet canada goose snow mantra parka canada goose jacket cruelty canada goose victoria parka army
GÓRA

Donos do prokuratury

Każdy może stać się świadkiem przestępstwa. W takich sytuacjach trzeba możliwie jak najszybciej reagować – nie wolno pozostać bezczynnym. W wielu przypadkach jest to obowiązek wynikający z takich, a nie innych przepisów, do przestrzegania których są zobligowani wszyscy obywatele.

Czy złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest donosem? Trudno to traktować w takich kategoriach, albowiem podjęcie opisywanych tu działań może uratować komuś życie. Jeżeli w rachubę wchodzą takie przestępstwa jak np. morderstwo czy zagrożenie terroryzmem, niedopełnienie obowiązku, o którym mowa powyżej jest zagrożone nawet karą pozbawienia wolności. Instytucjami właściwymi do składania zawiadomień są policja oraz prokuratura.

O czym należy pamiętać, chcąc złożyć zawiadomienie do prokuratury? Przede wszystkim o tym, aby sprawa została przedstawiona jak najbardziej konkretnie. Do prokuratury właściwej dla miejsca zamieszkania (adresy można znaleźć na stronach internetowych lub w książkach telefonicznych) można się zgłosić osobiście lub wysłać stosowne pismo. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, nie ma odgórnych  wzorów jakimi należy się kierować. Zawiadomienie może wyglądać dla przykładu w ten sposób:

ScreenShot001

 

Osoba składająca zawiadomienie może w nim opcjonalnie zaznaczyć, iż chce być informowana o wszystkich czynnościach podejmowanych w związku z opisaną sprawą, w tym m. in. o terminach przesłuchań świadków.

 

Komentowanie wyłączone.