Browse By

Szeroka gama grzejników

Zamontowanie eleganckiego grzejnika w łazience niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Dekoracyjne grzejniki łazienkowe Katowice nie tylko ogrzewają powietrze, ale również stanowią idealne miejsce, w którym można wysuszyć ręczniki i ubrania. Godne uwagi są grzejniki z elektryczną grzałką, które pełnić będą funkcję suszarki także poza sezonem grzewczym. Wybór grzejników jest bardzo szeroki, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdego pomieszczenia.

Szeroka oferta nowoczesnych grzejników

Jak wspomniano we wstępie, producenci oferują bardzo wiele modeli grzejników, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Wybrać można nie tylko klasyczne grzejniki, ale również modele z tworzywa lub dekoracyjne grzejniki szklane i lustrzane. W łazience coraz większym zainteresowaniem cieszą się grzejniki elektryczne i wodne, które są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Pamiętać należy oczywiście o tym, aby zwracać uwagę nie tylko na stylistykę grzejników, ale również na parametry techniczne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając grzejniki dekoracyjne łazienkowe?

Głównym zadaniem grzejników jest oczywiście ogrzewanie łazienki. Kilkanaście lat temu grzejniki dość często zasłaniane były kotarami, które niestety blokowały swobodną cyrkulację ciepła. Z praktycznego punktu widzenia oznaczało to, że zwiększały się niepotrzebnie koszty ogrzewania. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają dekoracyjne grzejniki łazienkowe Katowice, które mogą okazać się najlepszą ozdobą w danym wnętrzu. Oprócz mocy grzewczej, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje. Godne polecenia są między innymi grzejniki lustra.

Jaki design jest obecnie w modzie?

Nowoczesne grzejniki pokojowe dostępne są w wielu wzorach, kształtach i kolorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować praktycznie do każdego stylu. Jeżeli chodzi o sam design, to rewelacyjnie prezentują się grzejniki chromowane. Pamiętać należy jedynie o tym, że metaliczna powłoka niestety obniża wydajność grzewczą o 20%. W łazienkach stosuje się nieco inne grzejniki niż w pozostałych pokojach. Rekordy popularności biją oczywiście popularne drabinki, które najczęściej wykonane są ze stali i miedzi. Dzięki oryginalnej konstrukcji drabinki mogą pochwalić się dużą odpornością na działanie wilgoci. Ciekawą propozycją są także grzejniki kanałowe, które równomiernie rozprowadzają ciepło.

Najważniejsze parametry

Aby wybrać porządne grzejniki łazienkowe, należy zwrócić uwagę także na sposób ich podłączenia. Na półkach sklepowych dostępne są grzejniki z podłączeniem dolnym, górnym i bocznym. Istnieją także urządzenia uniwersalne, które posiadają podłączenie dolne i boczne. Pamiętać należy także o tym, aby wziąć pod uwagę typ grzejników. Producenci oferują grzejniki prawe, lewe i środkowe. Jeżeli chodzi o wymiar grzejników, to w dużej mierze uzależniony jest on od wolnej przestrzeni do zagospodarowania oraz od indywidualnych preferencji samych użytkowników. Przy grzejnikach dekoracyjnych CO należy zwrócić uwagę także na pojemność wodną i maksymalną temperaturę.