Browse By

Trawnik, boisko, balkon

Sztuczna murawa idealnie sprawdza się w prywatnych przestrzeniach i w miejscach publicznych. Założenie syntetycznego trawnika zajmuje niewiele czasu, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Jest to świetna alternatywa dla płytek na taras i balkon. Nie trzeba martwić się o poślizgnięcie, sztuczna trawa amortyzuje wstrząsy. Chodzenie po niej sprawia przyjemność, jest przyjazna dla dzieci i zwierząt domowych.

Z czego powstaje sztuczna trawa ogrodowa?

Sztuczna trawa powstaje z polipropylenu i polietylenu, czyli materiałów pozwalających na uzyskanie produktu o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Podłoże syntetycznej murawy jest elastyczne, co ułatwia ułożenie na dowolnej powierzchni. Można liczyć na to, że będzie ona do złudzenia przypominać naturalny trawnik. Sztucznej murawy nie trzeba podlewać, zbędny staje się też zakup kosiarki i szeregu innych urządzeń, które wykorzystuje się do utrzymywania trawników w nienagannym stanie. Sztuczna murawa pozostaje piękna przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem wysokich i niskich temperatur, promieniowania ultrafioletowego.
Jeśli ktoś myśli, że układanie sztucznej trawy jest czymś trudnym, bardzo się zdziwi, gdy przystąpi do jej montażu. Jest to niezwykle proste, nie trzeba używać żadnych specjalistycznych sprzętów. Sztuczna trawa do ogrodu występuje w postaci rolki, może być także w formie gotowych płytek. Zawsze można dociąć ją zgodnie ze swoimi potrzebami, idealnie dopasować do nawierzchni. Do przycinania świetnie sprawdzi się ostry nożyk, z kolei do zapewnienia stabilnej powierzchni potrzebny będzie odpowiedni klej. Na stronie internetowej dostępnej pod linkiem https://trawa-krajobrazowa.pl/ znajduje się wiele rodzajów traw. Różnią się na typem włókien, wysokością włosia, gęstością i wybarwieniem.

Gdzie warto wykorzystać sztuczną trawę?

Sztuczną trawę wykorzystuje się od lat na boiskach piłkarskich, kortach tenisowych i różnych obiektach sportowych. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie ulega deformacji. Nie trzeba martwić się o jej zniszczenie nawet przy intensywnej eksploatacji. Będzie świetnym rozwiązaniem na plac zabaw dla dzieci. Coraz częściej wykorzystuje się sztuczną murawę przy przedszkolach i na osiedlach. Pięknie prezentuje się przez cały rok i jest bardzo łatwa w pielęgnacji. W przydomowym ogrodzie także można mieć syntetyczny trawnik. Będzie to świetna opcja dla osób, które nie mają czasu na ciągłe podlewanie, regularne nawożenie i koszenie.

Sztuczna trawa z rolki idealnie nadaje się na taras. Trudno zauważyć różnice między murawą syntetyczną a naturalną. Wiele osób układa na balkonie płytki, ale zdecydowanie lepiej sprawdzić jest sztuczna trawa. Prezentuje się bardzo efektownie, można liczyć na wygodę użytkowania. Klasyczne kafelki są zimne, śliskie, podatne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto wobec tego ułożyć syntetyczny trawnik, jest to niezwykle łatwe, więc nie ma problemu z dopasowaniem go do podłoża. Pozwoli na stworzenie stylowej przestrzeni nawet w przypadku ograniczonego metrażu.