Browse By

Google, SEO, pozycjonowanie – podstawy

Obecnie prawie każdy przedsiębiorca chce reklamować swoją działalność w Internecie, co oznacza, że prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się nie tylko z utworzeniem strony internetowej, ale również prowadzeniem jej w najbardziej wydajny sposób. Jeżeli dotyczy to właśnie ciebie, a takie pojęcia jak SEO, monitoring pozycji czy metadeskrypcja są ci zupełnie obce, warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Z punktu widzenia użytkownika, wyszukiwarka powinna zapewnić pojawienie się wyników jak najlepiej odpowiadających wyszukiwanej frazie. Jeśli na przykład użytkownik chce znaleźć firmę zajmującą się poprawkami krawieckimi w Gorzowie Wielkopolskim, i posługuje się frazą „poprawki krawieckie Gorzów Wielkopolski”, oczekuje on, że w wynikach nie będzie stron oferujących szycie pokrowców na meble w Warszawie. W tym celu, w uproszczeniu, wyszukiwarka filtruje strony pod kątem wprowadzonej przez użytkownika frazy kluczowej, przedstawiając najbardziej trafne wyniki. Porównaniu podlega również jakość stron internetowych, określana na podstawie odpowiednich wytycznych. Narzędzia wyszukiwarki oceniają treść strony pod kątem spójności, fraz kluczowych, szkodliwych praktyk oraz wielu innych czynników. Badania dowodzą, że zdecydowana większość użytkowników nie przegląda dalej niż pierwszą stronę wyników wyszukiwania, a najlepiej jest, jeśli strona znajduje się w pierwszej trójce.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron cennik i pozycjonowanie stron to zbiór działań mający na celu podniesienie popularności danej witryny, zwiększenie ilości odwiedzin pozycjonowanej strony internetowej, a tym samym zwiększenie liczby potencjalnych klientów. Popularność strony internetowej to przede wszystkim kwestia jej pozycji w Google, najpopularniejszej przeglądarki. Sprawdzanie pozycji w Google może nam pokazać, czy przypadkiem nie potrzebujemy pomocy specjalistów od pozycjonowania, czyli agencji SEO. SEO to skrót oznaczający „search engine optimization”, czyli właśnie optymalizację dla wyszukiwarek internetowych, która polega na edycji kodu źródłowego serwisu w taki sposób, by dostosować go do wymogów wyszukiwarek. Obecnie używa się tej nazwy na wszystkie praktyki mające na celu wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron cena

Wraz z rozwojem algorytmów wyszukiwarek pozwalających na pokazywanie jak najbardziej trafnych wyników, wzrosło zapotrzebowanie na osoby profesjonalnie zajmujące się tworzeniem, aktualizacją, prowadzeniem i właśnie pozycjonowaniem stron internetowych. Obecnie nie wystarczy, że na stronie będą podane rzetelne informacje o firmie; żeby wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania, musi zawierać odpowiednie słowa kluczowe, podstrony wypełnione merytoryczną treścią, być aktualizowana i uzupełniana o nowe elementy. Dzięki powierzeniu stworzenia strony internetowej profesjonalistom, zyskujemy niezwykle skuteczną formę reklamy, skutkującą dużą ilością wizyt na stronie, podniesieniem prestiżu firmy oraz ceny domeny, w razie sprzedaży innej firmie z branży.