Browse By

Dlaczego warto zlecić rozliczenie PIT kancelarii rachunkowej?

Coroczne rozliczenie PIT to zmora dla większości podatników. Wielu z nas odkłada w czasie ten przykry obowiązek, co wcale nie ułatwia sprawy. Zbliża się koniec terminu, a w urzędach kolejki i … wielki stres. Liczne tabele i krateczki do wypełnienia nie muszą jednak spędzać nam snu z powiek. Możemy od razu skorzystać z usług kancelarii podatkowej i oddać nasz PIT w ręce specjalistów.

Czy warto korzystać z usług kancelarii podatkowej?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak. Każda, nawet najdrobniejsza pomyłka, popełniona w trakcie wypełniania deklaracji, wiąże się bowiem z wizytą w urzędzie i składaniem korekty zeznania rocznego PIT. Korzystając zaś z pomocy specjalistów z kancelarii podatkowej mamy pewność, że nasz formularz PIT zostanie wypełniony poprawnie oraz złożony na czas.

Nie sposób przecenić fachowego wsparcia przy wypełnianiu PIT w sytuacji, w której rozliczamy się wspólnie z małżonkiem lub gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Z usług doradców podatkowych szczególnie zaś powinniśmy korzystać w sytuacjach, w których nasza deklaracja musi objąć dochody z najmu lub obrotu papierami wartościowymi – zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Podobnie w przypadku, gdy nasze dochody znajdują się na granicy progu podatkowego. Wówczas nawet mała pomyłka w rachunkach może skończyć się dla nas znaczącymi błędami w naliczaniu stawki podatku. Współpracując zaś z kancelarią podatkową ryzyko popełnienia pomyłki spada do zera, a my możemy spać spokojnie.

To o czym warto tutaj wspomnieć to fakt, iż wbrew powszechnie panującym opiniom, usługi kancelarii podatkowych nie są bardzo kosztowne. Nim więc zrezygnujemy z korzystania z pomocy fachowców, sprawdźmy ich ofertę. Gdzie najlepiej ich szukać i jak wybrać najlepszą kancelarię podatkową?

Dobra kancelaria podatkowa

Obecnie największym i zarazem najlepszym źródłem ofert jest Internet. W sieci możemy znaleźć niemal wszystko. Ponadto warto zapoznać się również z opiniami innych internautów na temat poszczególnych kancelarii, których strony odwiedzamy.

Na co zaś zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii? Aby udzielić Wam rzetelnej odpowiedzi na to pytanie, zasięgnęliśmy opinii specjalisty, doradcy podatkowego Jacka Pukaluka z Warszawy:”Rekomendacje znajomych czy opinie internautów są ważne i mogą dać nam jakiś obraz danej kancelarii. Nie powinniśmy jednak opierać się jedynie na nich. Bardzo istotne jest bowiem przygotowanie doradców do wykonywanego zawodu oraz posiadane przez nich doświadczenie. Warto więc dopytać o wykształcenie pracowników danej kancelarii oraz o ich doświadczenie zawodowe. Ponadto w prawie podatkowym często wprowadzane są zmiany, warto zatem również sprawdzić, czy w wybranej przez nas kancelarii doradcy dokształcają się na bieżąco oraz czy posiadają odpowiednie zaświadczenia.”

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Jeśli rozliczamy się z podatku poza naszym krajem, musimy sprawdzić, czy dana kancelaria współpracuje z odpowiednimi kancelariami zagranicznymi.

Na koniec zaś warto zwrócić uwagę na to, jakie jeszcze usługi oferuje wybrana przez nas kancelaria oraz czy współpracuje z innymi specjalistami takim jak biegli rewidenci, eksperci w zakresie wyceny przedsiębiorstw, adwokaci czy radcy prawni. Co prawda nie dotyczy to bezpośrednio naszej sprawy i deklaracji PIT, ale jest dowodem na to, że mamy do czynienia z fachowcami w dziedzinie podatków. Możemy więc ze spokojem powierzyć im nasze sprawy.