Browse By

Nie bój się aluminiowych okien.

Niejedna osoba marzy o przestronnych i lekkich oknach aluminiowych. Takich na całą ścianę. Albo o eleganckich roletach. Lub tradycyjnych, pachnących lasem oknach drewnianych. Bo okno to ważne miejsce w domu. To miejsce, z którym wiąże się wiele rytuałów. To miejsce graniczne, które łączy sferę domową ze światem zewnętrznym. Przywiązujemy do okien bardzo dużą wagę, nawet pewnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak dużą – to przez okno patrzymy na świat, który może nam się wydać zarówno miłym, przyjaznym, ciekawym, jak i frustrującym. Dlatego okna muszą być jak najlepszej jakości. Muszą być eleganckie, oryginalne i takie, jakie sobie wymarzyliśmy.

Dobry montaż to podstawa

Firma Fintecnic to polski producent i dystrybutor okien – PCV, aluminiowych, okien drewnianych. A także rolet, drzwi, bram. To firma z dziesięcioletnim doświadczeniem, zespołem ekspertów i sporym gronem zadowolonych klientów. To marka stawiająca na nowe technologie. Zdająca sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż okien i drzwi. Fintecnic prawidłowy montaż systemów przesuwnych uzyskuje poprzez zastosowanie pianki poliuretanowej, która uszczelnia dodatkowo okno od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Firma stosuje również wielofunkcyjną, impregnowaną taśmę rozprężną.

Elastyczny system Moreview

Technologia systemów przesuwnych Moreview wprowadza do wnętrza doskonały design i bardzo dużo światła oraz dobrą izolację termiczną. System ten zapewnia bogaty wybór profesjonalnych rozwiązań. Drzwi stworzone dzięki tej technologii osiągają nawet 4 metry. Są proste w instalacji i wszechstronne – można je łączyć pod różnymi kontami. Są wygodne w użytkowaniu, wyposażone w różne systemy sterowania – automatyczny i manualny. Drzwi i okna w technologii Moreview składają się z elastycznych łączników i dzięki temu dopasowują się do całych systemów. Doskonale wieńcząc wnętrza mieszkań i domów.

Antysmogowe moskitiery z systemem ANTI-SMOG

Antysmogowe moskitiery z systemem ANTI-SMOG to kolejne technologia, która poprawia funkcjonalność systemów okiennych. Specjalna siatka chroni przed smogiem (który jest obecnie globalnym problemem), a także przed unoszącymi się w powietrzu pyłkami, kurzem i innymi mikroorganizmami, które mogą zagrozić zdrowiu. Moskitiery antysmogowe zalecane są szczególnie na obszarach z wysokim stopniem zanieczyszczenia powietrza. Poza tym są wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Swoje filtracyjne cechy utrzymują przez 3 lata.

Okna aluminiowe, uchylne, okna drewniane i PCV

Inna ciekawa technologia to fasada modułowa Aliplast, czyli system aluminiowo-szklanych fasad modułowych składający się ze specjalnych modułów tworzących ramy okienne. Aliplast cechuje się wysoką szczelnością, doskonałą wytrzymałością, świetną izolacją termiczną. Inne systemy stosowane przez firmę Fintecnic to na przykład: system uchylny (umożliwiający otwarcie okna na zewnątrz i zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej), aluminiowy (używany często do tworzenia wielkoformatowych przeszkleń, takich jak okna aluminiowe tarasowe), system drewniany (ekologiczny, dobrze izolujący, wysoko dźwiękochłonny) czy system PCV (trzyszybowy, pasywny lub energooszczędny).