Browse By

Jak przebiega sprzedaż spółek z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do spółek kapitałowych. Wszelkie informacje na jej temat określone są w Kodeksie spółek handlowych. Jednak w skrócie wyjaśniając, czym jest ta spółka, to należy stwierdzić, że jest ona formą, które przyjmuje przedsiębiorstwo podczas rejestracji. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na ten temat. Dowiesz się z nich bardziej szczegółowej definicji spółki z o.o. oraz informacji na temat przebiegu jej sprzedaży.

Spółka z o.o. – definicja

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową, która należy do spółek prawa handlowego. Może być ona założona przez jedną lub więcej osób, które będą odpowiedzialne za działania firmy w ograniczonym stopniu. Spółka z o.o. posiada osobowość prawną. Uznawana jest dzisiaj za najpopularniejszą formę prawną, którą przyjmuje działalność gospodarcza. Bardziej szczegółowe informacje odnośnie tego rodzaju spółki można znaleźć w KSH, a dokładniej w art. 11-21 oraz art. 151-300 tego Kodeksu.

Jak wygląda sprzedaż spółek z o.o.?

Oczywiście każdy przedsiębiorca, który chciałby kupić spółkę z o.o., powinien nabyć ją u sprawdzonego i profesjonalnego biura rachunkowego. A to dlatego, że tylko wtedy można mieć pewność, że spółka ta będzie miała czystą historię oraz będzie charakteryzowała się bezpieczeństwem. Co więcej, zakup spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w renomowanym biurze rachunkowym wpłynie na to, że będzie można liczyć ze strony księgowych i doradców na wsparcie prawne oraz doradztwo związane ze sprzedażą spółek. Jeśli już dokonało się wyboru odpowiedniego biura księgowego, to sprzedaż spółki przebiega wtedy bardzo szybko. A tak właściwie to w kilku krokach. Osoba, która chce kupić spółkę, ustala z biurem najpierw wszystkie szczegóły z nią związane. Musi również dostarczyć dokumenty, które potrzebne są do zarejestrowania spółki. Po zebraniu niezbędnych papierów biuro rachunkowe umawia wizytę z notariuszem, podczas której dana osoba musi podpisać dokumentację związaną z zakupem spółki.

Co może zyskać przedsiębiorca, jeśli zdecyduje się na spółkę z o.o.?

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na spółkę z o.o., będzie mógł liczyć z tego względu na wiele korzyści. Jedną z nich, jest to, że taka spółka cechuje się bezpieczeństwem oraz tym, że ma ona czystą historię. Co świadczy przede wszystkim o tym, że nie prowadziła ona jeszcze żadnej działalności gospodarczej. Z racji tego, że wspólnicy mają ograniczoną odpowiedzialność do zobowiązań, to w razie trudnej sytuacji nie stracą oni majątku własnego. Jedyne co to stracą tylko wkład finansowy. Co więcej, koszty założenia spółki nie są wysokie. A co jeszcze ważne, od razu po zakupie spółki można zacząć prowadzić swoją firmę.

Dlaczego warto wybrać nasze biuro rachunkowe?

Założenie spółki z o.o. może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorcy. Jednak decydując się na nią, trzeba wiedzieć, że będzie wiązać się z tym również wiele problematycznych sytuacji. Przy spółkach ma się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Dlatego też wiele przedsiębiorców może nie mieć odpowiedniej wiedzy, aby zajmować się takimi czynnościami. Nasze biuro rachunkowe charakteryzuje się kompleksowością. Oprócz tego, że zajmuje się prowadzeniem pełnej księgowości, to oferuje również sprzedaż gotowych spółek z o.o. Każdy klient może liczyć z naszej strony na indywidualne oraz partnerskie podejście do zlecenia. Działamy zgodnie z przepisami podatkowymi oraz mamy aktualną wiedzę na ich temat.