Browse By

Płatności odroczone – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz złożyć zamówienie w sklepie internetowym, ale nie masz jeszcze wypłaty? Zależy Ci na tym, aby zrobić zakupy właśnie teraz, ponieważ potem wybrane produkty mogą się wyprzedać? Sprawdź, czy sklep oferuje usługę płatności odroczonych!

Coraz więcej sklepów internetowych wychodzi naprzeciwko wymaganiom klientów i oferuje im szereg form płatności. Jedną z nich są tak zwane płatności odroczone, które pozwalają na dokonanie wpłaty po wykonaniu zamówienia.

Czym dokładnie są płatności odroczone? W jaki sposób można z nich skorzystać? Czy to bezpieczne dla sklepu i klienta?

Czym są płatności odroczone?

Pod pojęciem płatności odroczonych znajduje się rodzaj płatności, w której klient może wykonać wpłatę po złożeniu zamówienia – nawet do 30 dni po nim. Klient może zatem otrzymać zamówienie zanim za nie zapłaci!

Taka forma płatności jest z jednej strony wygodna dla klienta, który może wykonać zakup nawet wtedy, gdy nie ma obecnie pieniędzy, a także dla sklepu, który może podwyższyć dzięki niej swoją sprzedaż.

Teraz z płatności tego typu można skorzystać także w Polsce – zapłać za pomocą płatności odroczonych PayPo od Przelewy24!

Jak skorzystać z płatności odroczonych?

Gdy sklep oferuje nam taką formę płatności, wybieramy ją z listy przy składaniu swojego zamówienia, na przykład jako przycisk zapłać za pomocą płatności odroczonych PayPo.

Następnie będziemy poproszeni o podanie swoich danych osobowych – imienia, nazwiska, numeru PESEL, a także numeru telefonu, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny do potwierdzenia płatności. W kolejnym kroku wpisujemy na stronę otrzymany kod i potwierdzamy transakcję. To wszystko – system płatności zapłacił za nasze zakupy!

Na podany adres e-mail otrzymujemy wtedy potwierdzenie dokonanej transakcji wraz z instrukcjami, jak wykonać wpłatę w wyznaczonym czasie. Dla PayPo to 30 dni. Będziemy także otrzymywać przypomnienia, aby nie zapomnieć o terminie wpłaty.

Sklep z kolei od razu realizuje zamówienie – paczkę ze swoimi zakupami możemy otrzymać nawet następnego dnia!